KONST / Litografier / Färglitografi 14035069
nr 1403 5069
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 72x51, yttermått inklusive ram: 102x78 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:52:40
11/6 00:17:21
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström